Oto Cam Filmi | Cam Filmi Kaplama

Araç sahipleri farklı ihtiyaçları için araçlarında çok çeşitli aksesuarlar ve teknikler kullanıyorlar. Özellikle aracınızın daha estetik bir görünüme kavuşması için en yaygın uygulamalardan bir tanesi oto cam filmi oluyor. Hem estetik bir görünüm hem de mahremiyet arayanlar cam filmi ile bunu çok kolay bir şekilde elde edebiliyor.

Aracınız varsa sizler de zamanla aracınızda bazı değişiklikler yapmak isteyebilirsiniz. Bu durumda araç içinde ya da dışında birçok değişiklik yapabilirsiniz. En uygun maliyetli ve yaygın uygulama ile aracın camlarını film ile kaplamak olur. Bu uygulama profesyonel bir bakış açısı ile yapıldığında doğru görünüm elde edilebilir.

Aracınıza cam filmi yaptırmak istiyorsanız hemen bize ulaşabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz.

Oto cam filmi ne işe yarar?

Oto cam filmi polyester malzeme türlerinden olan termoplastik polimer reçinesi isimli üründen üretiliyor. Bu ürünler öncelikle araçların daha estetik bir görünüme kavuşmasına yardımcı oluyor.  Oto cam filmi şu özelliklere sahip oluyor;

 • Aracınıza gelen güneş ışıklarını engellediği için yaz aylarında klima performansını arttırır ve klimaya bağlı yakıt tüketimini de azaltır.
 • Doğru cam filmi seçilirse güneşten gelen zararlı ışınlar filtrelenir. Bu sayede aracınızın koltuklarında ve gövdesinde solma ve zarar görme durumları ortadan kalkar.
 • Camlarınızın çizilmesini engeller ve darbe anında camların zarar görmesini kolaylıkla engeller.
 • Sürücüleri ve yolcuları dışarıya karşı izlenmez hale getirir. Araçta gizlilik ve mahremiyet sunar. Ek olarak araçlarınızda yer alan eşyalar da görünmez ve hırsızlık olayları da daha az olur.

Oto cam filmi numaraları

Aracınıza farklı tonlarca cam filmi yaptırabilirsiniz. Araç cam filmi numaraları ise işte burada devreye girer. Bu ürünlerde numaralar sürücülere farklı görme açıları sağlamaktadır.

Bu numaralar şöyledir;

 • 1 Numara Cam Filmi:

Bu ürün %85 oranında ışık geçirgenliği sağlar ve sürücünün görüşünü olumsuz etkilemez. Arka camlar için de önerilebilecek bir üründür.

 • 2 Numara Cam Filmi:

%70 oranında ışık geçirgenliği vardır. Bu numara da sürücü görüşünü engellemez ve kullanılması önerilen bir üründür.

 • 3 Numara Cam Filmi:

%55 oranında ışık geçirgenliği söz konusudur. Kısmi olarak sürücülerin görüşünü engellemektedir. Kullanımı önerilmeyen bir cam filmi numarasıdır.

 • 4 Numara Cam Filmi:

%40 oranında ışık geçirgenliği olan bir cam filmidir. Sürücünün görüşünü tamamen engelleyen bir üründür. Bu ürünün kullanımı yasak olan cam filmidir.

Son yıllarda 3M cam filmi de çok yaygın kullanılan ürünler arasında yer alıyor. Bu ürünler diğer cam filmlerine göre zararlı güneş ışınlarını %99 oranında ortadan kaldırıyor. Kullanımı yasak olan cam filmleri hiçbir şekilde muayeneden geçmez ve trafikte fark edildiğinde ceza yazılabilir. Bu nedenle mutlaka belirlenen numaralarda kullanılmaktadır.

Oto cam filmi uygulamaları için hemen bize ulaşın ve sizin için hemen işlem yapalım.

Oto cam filmi nasıl yapılır?

Oto cam filmi işlemi çok uzun sürer ve uzmanlık gerektiren bir alandır. Bu nedenle sizin için yaptığımız işlemi hemen kısaca özetleyelim;

 • Öncelikle cam yüzeyini özel temizleme ürünleri ile temizleyerek işe başlıyoruz.
 • Camı tamamen temizledikten hemen sonra fazla kalan nemi alıyoruz ve kurutmak için özel yöntemler kullanıyoruz.
 • Ardından camın dış yüzeyine su püskürterek film ölçüsünü almak için hazır hale getiriyoruz. Su sayesinde film cama yapışıyor ve bizler kolaylıkla ölçü alıyoruz. Daha sonra filmi uygun ölçülerde kesiyoruz.
 • BU uygulamadan sonra filmde yer alan koruyucu şeffaf tabakayı çıkartarak camda kenar bölgelerde boşluk kalmayacak bir şekilde yerleştiriyoruz.
 • En son aşamada camın altında yer alan hava kabarcıklarını ortadan kaldırıyoruz. Bunun için profesyonel yöntemler kullanıyoruz ve asla aracınızın camına zarar vermiyoruz.
 • Ön ve arka camlarda oval yapıları nedeniyle daha profesyonel çalışmak gerekiyor. Bu nedenle arka ve ön kısımlarda mutlaka ısı tabancası gibi özel ekipmanlar ile çalışıyoruz.

Oto cam filminin avantajları nelerdir?

 • Aracınızın iç kısmında kullanım halinde döşemelerin solmasını azaltır ve güneş ışınlarının solma yapmasını engeller.
 • Güneş ışınlarının verdiği UV zararlı ışınlara karşı engelleme sağlar. %99’a kadar zararlı ışınlardan koruma sağlar.
 • Güneş enerjisine karşı bloke sağlayarak aracın soğutma konforunu arttırır.
 • Aracınız bir yere çarparsa cam kırılma, dağılma ve parçalanmaya karşı da korunur. Kaza halinde yolcular için uçabilecek cam parçaları da engellenmiş olur.
 • Aynı zamanda araç sürücüsüne ve yolculara mahremiyet de sağlar. Aracınızın çalınmasına karşı da koruma sağlar.

Araca cam filmi taktırmak yasak mı?

Araç cam filmi yasak olarak bilinen bir uygulama olsa da Karayolları Trafik Yönetmeliğine göre sürücünün görüşünü engellemiyorsa yasak değildir. Cam filmi en düşük %70 oranında ışık geçiriyorsa kullanılabiliyor. Yani yasal olarak 1 ve 2 numaraları cam filmleri kullanılabiliyor. Ancak ön camlara cam filmi uygulaması yasak oluyor.  Bunun dışında cam filmi kullanılabilir. 3 ve 4 numaralı cam filmi olursa uygulaması yasaktır. Muayeneden geçmesi ve ceza yememek adına doğru ürünü seçmeniz gerekiyor.

Oto cam filmi fiyatları

Oto cam filmi fiyatları öncelikle aracınızdaki cam sayısına ve sizlerin yaptırmak istediğiniz bölgelere göre değişiyor. Aynı zamanda aracınızın türüne ve camın şekline göre de değişiklik gösteriyor. Hemen bize ulaşarak araç cam filmi fiyatları konusunda bilgi alabilirsiniz. Sizin için uzman kadromuz ile en uygun fiyatlarla işlem yapıyoruz.