Araç Folyo Kaplama

maserati 4200 mat kırmızı kaplama

Otomobil dış koşullar karşı her zaman tehlike altındadır. Özellikle otomobilin dış yüzeyi her zaman bir kaza yapmasanız da dış etkilere karşı tehlike altında olur. Özellikle zararlı güneş ışınları, toz ya da kir gibi birçok olumsuzluk dış yüzeyleri olumsuz etkiler. Bu nedenle de belirli koruma uygulamaları yaptırılabilir.

Son yıllarda en popüler araç koruma yöntemleri arasında araç folyo kaplama var. Bu yöntem ile hem aracınızın dış yüzeyini koruma altına alabilir hem de aracınızın dış görünümünü de estetik açıdan daha iyi bir hale getirebilirsiniz.

Merkezimizi ziyaret ederek %100 işçilik ve ürün garantisi ile aracınıza özel araç kaplama hizmeti alabilirsiniz.

Araç folyo kaplama ne işe yarar?

 • Araç folyo kaplama uygulaması öncelikle araçlarınızın dış bölümlerini güneşin zararlı ışınlarına karşı çok etkili bir şekilde korur
 • Profesyonel bir ekip tarafından kaliteli malzeme ile yapılan araç folyo kaplamaları aynı zamanda aracınızın boyasını da koruyacaktır.
 • Aracınızın dış görünümünü değiştirmek istiyorsanız folyo kaplama çok ekonomik ve etkili bir yöntem olacaktır.
 • Folyo kaplama sonrası aracınız her zaman ilk gün satın aldığınız gibi temiz ve parlak bir görünüme kavuşur.
 • Aracınızın renk ve parlaklığını uzun süre boyunca bu yöntem ile koruyabilirsiniz.
 • Folyo kaplama ile birlikte aracınızın dış yüzeyi kir ve tozlardan etkilenmez ve orijinal dış yüzeyi her zaman temiz kalır.

Araç folyo kaplama nasıl yapılır?

araç folyo kaplama

Araç folyo kaplama işlemleri için ekibimiz profesyonel bir şekilde çalışıyor. Araç kaplama aşamaları şu şekildedir;

 • Folyo Seçme:

İlk olarak aracınız için ihtiyaçlarınıza özel folyo türünü seçiyor ve hem isteklerinize hem de ihtiyaçlarınıza uygun bir folyo seçiyoruz.

 • Ön Temizlik:

Aracınızın dış yüzeyini temizliyoruz ve bu sayede folyonun hem uzun ömürlü olmasını hem de tam yapışmasını sağlıyoruz. Bu süreçte özel solüsyon ve temizleyiciler kullanıyoruz.

 • Kaplama Hazırlığı:

Araç folyo kaplama hizmetinde öncelikle belirli bölgeleri sökmemiz gerekiyor. Aracınızın parçalarını söküyor ve aracı kaplama için hazır hale getiriyoruz. Bu süreçte tüm malzemelerimizi ve ekipmanlarımızı hazır hale getiriyor. Aynı zamanda tüm planlamalarımızı yaparak buna göre hareket ediyoruz.

 • Kaplama Planlaması:

Araç folyo kaplama işlemlerinde doğru planlama yaparak buna göre hareket ediyoruz.  Her adımda bu plana göre hareket ediyoruz.

 • Folyo Yapıştırma:

Araç folyo kaplama uygulamasında en önemli aşama folyonun yapıştırılmasıdır. Bu aşamada doğru teknikler ile çalışıyoruz. Tecrübeli ekibimiz ile kusursuz bir kaplama yapıyoruz.

 • Esnetme:

Folyolar yapıştırıldıktan sonra kıvrımlı yerlerde aradaki boşluklar ile ısı tabancası yardımıyla esnetme ve eğimli bölgeleri yapıştırma işlemlerini yapıyoruz.

 • Hava Kabarcıklarını Giderme:

Ne kadar profesyonel bir folyo kaplama yapılsa da hava kabarcıkları kalabilir. Bu nedenle de folyoya zarar vermeden hava kabarcıklarını gideriyoruz ve aracınızı son haline hazır hale getiriyoruz.

 • Son Düzeltmeler:

Tüm çalışmalarımız bittiğinde folyo parçaları arasında fazlalık oranları kesiyor ve tüm uygulamayı sona erdiriyoruz. Bu süreçte kesme bandı gibi yöntemlerle aracınızın dış yüzeyine zarar vermeden araç folyo kaplama işlemini sona erdiriyoruz.

Araç kaplama yaparken nelere dikkat edilmelidir?

Araç folyo kaplama esnasında en çok dikkat etmeniz gereken marka doğru yeri seçmeniz ve kaliteli malzeme kullanmanızdır.  Yeni nesil folyo kaplama teknikleri ve malzemeleri ile her marka ve modelde aracınız için kusursuz kaplamalar yapıyoruz.

Ayrıca çalışırken kaplama renginin bozulmaması gerekiyor. Kaliteli ürünleri kullanılır ve kaliteli bir işçilik ile kapama yapılırsa uzun yıllar boyunca araçlarınız folyo kaplamalı bir şekilde kullanılabilir. Aynı zamanda malzemenin garanti belgesini de edinmek doğru hizmet almayı kolaylaştırır.

Araç folyo kaplama muayeneden geçer mi?

araç kaplama

Araç folyo kaplama yaptırmak isteyen birçok araç sahibi trafikte ve muayene sırasında bir problem yaratıp yaratmayacağını merak ediyor. Oto folyo kaplama işlemini aracınızın kendi renginde yaptırdığınızda ek bir işlem yapmanız gerekmez. Ancak farklı bir renk ve görsel ile yaptırdığınızda tescil ettirmeniz gerekiyor.  Bu süreçte araç folyo kaplama işlemini ruhsata işletmiş olmanız gerekiyor. Bu uygulamayı bireysel olarak zorlanmadan yapabilirsiniz. Araç folyo kaplama tescil işlemleri her araç sahibinin pratik bir şekilde yapabileceği çok basit bir uygulamadır.

Araç kaplama ömrü ne kadar?

Araç folyo kaplama ömrü tamamen sizlerin kullanım durumunuz, malzeme kalitesi ve işçilik kalitesine göre değişir. Kaliteli malzeme ve işçilik ile yaptırdığınız bir folyo kaplamayı aracınızda uzun yıllar kullanabilirsiniz. Aracınız güneşe uzun süre maruz kalırsa ve olumsuz hava koşulları altında yoğun kalırsa kullanım süresi daha kısa olacaktır.

Araç folyo kaplama işlemlerinde ürün kalitesi kullanım ömrünü belirler. Bizler sizin için en kaliteli malzemeleri kullanıyoruz ve deneyimli ekibimiz ile en uzun ömürlü kaplama çalışmalarını sizin için hayata geçiriyoruz. Tüm kaplama işlemlerimiz yüksek teknoloji ile birlikte yüksek memnuniyet ve uzun ömürlü kullanım sağlar.

Araç kaplama fiyatları

Araç kaplama fiyatları öncelikle kullanılacak ürün türü ve miktarına göre değişiklik gösterir. Aracınızın boyutları ve almak istediğiniz hizmet sonrası size fiyat teklifi verebiliriz. Aynı zamanda folyo türü ve yapılacak ek işlemler de alacağınız hizmetin fiyatlarını değiştirebilir. Araç folyo kaplama ücretleri konusunda hemen bizi arayarak bilgi alabilirsiniz.

Folyo kaplama malzeme kalitesi de fiyatlarda belirleyicidir. Vizyon Araç Kaplama Merkezi olarak her zaman sizin için en kaliteli hizmeti uygun fiyatlara sunuyoruz.

Daha detaylı bilgi için: Araç Kaplama Fiyatları Nelerdir?