Şeffaf Araç Kaplama

Şeffaf araç kaplama

Şeffaf araç kaplama, aracınızın boyasını kimyasal ve fiziksel etmenlere karşı korumak adına uygulanan şeffaf poliüretan içeriğe sahip özel bir madde ile kaplanmasıdır. Aracınızın kaportasında motor kaputu, ön ve arka çamurluk, kapı ve kapı tutamaçları gibi tüm alanlarda şeffaf kaplama yapıyorlar. Şeffaf kaplama hem deniz hem de kara taşıtları için yapılan uygulamalardır.

Aracınızın boyasını dış etmenlere karşı korumak istiyorsanız en etkili yöntemlerden bir tanesi şeffaf araç kaplama uygulamaları olacaktır. Şeffaf kaplama hem kalın yapıdadır hem de esnek dokusu ile birlikte aracınızın boyasını dış etkilere karşı korur. Darbe ve çizikler karşısında aracınız için üstün koruma sağlamaktadır. Aracınızdaki kuş pislikleri, çalı çiziği, araç reçinesi, boya tozu gibi boyaya zarar verecek tüm etkileri ortadan kaldırır.

Şeffaf araç kaplama malzemesi aracınızın parlak yapısını korumasını sağlarken diğer taraftan da tam şeffaf olduğu için asla dışarıdan belli olmaz. Aracınızın orijinal görünümünü seviyorsanız ve boyasını koruma altına almak istiyorsanız şeffaf kaplama uygulaması sizin için çok etkili bir yöntemdir.

Şeffaf araç kaplama nasıl yapılır?

Şeffaf araç kaplama uygulaması öncelikle aracınızın kaportasında yer alan çizik görünümüne engel olur. Aynı zamanda aracınızın sıfır halindeki parlaklığını ortaya koyar. Aracınızın ilk gün aldığınız gibi çizikten arınmış ve parlak görünümde olması için şeffaf kaplama uygulamalarını tercih edebilirsiniz. Parlak ve pürüzsüz bir araba hayal ediyorsanız şeffaf araç kaplama uygulaması sizin için doğru seçim olacaktır.

Öncelikle aracınızda kaplamanın sağlam olması adına yüzeyin tozsuz ve temiz olması gerekiyor. Bu nedenle öncelikle aracınızı detaylı olarak temizliyoruz. Bu aşamada aracınızın yüzeyini özel malzemeler ile temizliyor ve kurumasını bekliyoruz. Aracınız kurduktan sonra da şeffaf araç kaplama folyosunu kaportanın tüm parçalarına göre kesiyoruz.

Şeffaf folyo malzeme çok güçlü bir şekilde yapışıyor. Bu nedenle de aracın yüzeyine hava almayacak şekilde tutturulabiliyor. Bu aşama sonrasında hava kabarcıkları yok ediliyor ve son aşamada görünümün kusursuz hale gelmesi sağlanıyor. Şeffaf araç kaplama hizmeti için her zaman estetik ve yenilikçi bir görünüm ortaya çıkarıyoruz.

Şeffaf araç kaplama ne işe yarar?

şeffaf kaplamaŞeffaf araç kaplama öncelikle aracınızın orijinal boyasını koruma altına alır. Zaman içinde aracınızda dış etkilere bağlı olarak çizik ve solma gibi problemler oluşur.  Güneş ışınları ve bazı darbeler aracınızın dış yüzeyinde problemlere yol açar. Şeffaf araç kaplama ile bu problemlerden kolaylıkla kurtulabilirsiniz.

Yolda giderken aracınızın kaput bölümüne gelen taşlar da çizik oluşturur. Aynı zamanda dolu yağdığında aracınız kapalı bir alanda değilse çizik ve darbe oluşacaktır. Tüm bu durumlara karşı aracınızı korumak için şeffaf kaplama uygulamalarına başvurabilirsiniz. Bu uygulama ile birlikte aracınızın kaputu, kapı kenarı, yan aynaları, çamurluk gibi tüm alanları koruma altına alınabilir.

Şeffaf kaplama uygulaması sonrasında aracınız ilk günkü hatasız görünümüne geri gelir. Dışarıdan bir etki ya da darbe olsa da aracınızın kaplaması kalın ve sağlam yapıda olduğu için boyası asla zarar görmez. Yani kaplama söküldüğünde araç yine eski halinde görünür. Şeffaf araç kaplama uygulamaları ile aracınızı dış etkilere karşı etkin bir koruma altına alabilirsiniz.

Şeffaf araç kaplama avantajları nelerdir?

Şeffaf araç kaplama işlemi günümüzde en popüler araç kaplama uygulamalarından biri olarak tercih ediliyor. Aracınızın ilk gün olan parlaklığına geri dönmesi için araç folyo kaplama uygulamalarını yaptırabilirsiniz.

Aracınızın kusurlarından arınması için yapabileceğiniz şeffaf araç kaplama avantajları şu şekildedir;

  • Şeffaf araç kaplama ile birlikte aracınızın yüzeyinde ortaya çıkan çizik, pislik, sürtme ve toz gibi dış faktörlere karşı üstün koruma elde edilir. Yani hiçbir dış etki aracınızın yüzeyi ile asla temas etmez.
  • Aracınızın boyası zaman içinde dış etkilere karşı zarar görebilir. Özellikle darbe ve çizik ile birlikte güneş ışığı da boyanın zamanla yıpranmasına yol açar. Şeffaf araç kaplama ile aracınızın orijinal boyasını da koruma altına alabilirsiniz.
  • Aracınız zaman içinde parlaklığını da yitirmeye başlar. Aracınız şeffaf araç kaplama uygulamasından sonra ilk günkü parlaklığına ve şıklığına geri kavuşur.
  • Şeffaf oto kaplama uygulamaları uzun bir dayanıklılığa sahiptir. Uzun süre boyunca sararmaz ve solmaz. Ayrıca uzun süre boyunca aracınızda üstün koruma sağlar.

Şeffaf araç kaplama fiyatları nelerdir?

Şeffaf araç kaplama uygulamaları çok yüksek maliyetli olmayan koruma uygulamalarıdır. Şeffaf araç kaplama fiyatları tamamen sizlerin talepleri ve aracınızın durumuna göre değişiklik gösterir. Öncelikle kaplama yapılacak alana göre fiyatlar değişecektir. Sadece kaputu kaplatabileceğiniz gibi aracınızın tamamına da bu çalışmayı yaptırabilirsiniz. Alan genişledikçe bütçeniz de artacaktır.

Şeffaf araç kaplama uygulamalarında işçilik de fiyatlarda etkilidir. Aracınızın şekli titiz çalışma sürecini etkiler. Çok fazla kıvrım varsa daha detaylı bir işlem yapılması gerekir. Bu nedenle de şeffaf araç kaplama fiyat bilgisi alırken daha yüksek bir tutar duyabilirsiniz. Aracınızın boyutu büyüdükçe de fiyatların artacağını belirtmemiz doğru olacaktır.

Şeffaf kaplama fiyatları hakkında bilgi almak, ücretsiz keşif hizmetimizden yararlanmak, aracınızı kaplatmak adına randevu oluşturmak istiyorsanız hemen bizi arayabilirsiniz. Uzun ömürlü, koruyucu, dayanıklı, esnek, estetik ve şık araç kaplama uygulamalarını sizler için en uygun fiyatlarla sunuyoruz.

Her türlü kaplama ve araç koruma işlemleri profesyonel ekibimiz tarafından yapılmaktadır.