Tekne Kaplama | Renk Değişimi

Son yıllarda araç kaplama sektöründeki gelişmeler ile birlikte marin grubunda yer alan araçların da kaplama işlemleri çok popüler hale gelmeye başladı. Tekne kaplama işlemleri ile birlikte hem estetik bir sonuç elde edilebilir hem de tekne yüzeyinde üstün bir koruma sağlanabilir. Firmamız tarafından profesyonel bir çalışma ile tekne folyo kaplama işlemleri yapılıyor.

Teknenizi folyo kaplama işlemlerinden sonra teknede uzun bir süre kullanım söz konusu oluyor. Aynı zamanda kaplama uygulaması sonrasında çok şık ve estetik bir görünüm ortaya çıkıyor. Ekibimiz profesyonelliği ve deneyimleri ile birlikte geniş tasarım seçenekleri sayesinde teknesini korumak isteyenlere folyo kaplama uygulamaları çok tercih ediliyor.

Tüm tekne kaplama projelerimizde geniş bir renk yelpazemiz bulunuyor ve sınırsız tasarım seçenekleri bulunuyor. Aynı zamanda tüm malzemeler deniz tuzuna karşı da üstün koruma ve yüksek dayanım sağlıyor. Tekne gövdesini ya da tüm alanlarını kaplayarak çizilmelerin de önüne geçiyoruz. Tamamen sizlerin istediği modellerde kaplama uygulamaları da yapabiliyoruz.

Tekne kaplama işlemleri için hemen bize ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

Tekne kaplama nasıl yapılır?

Tekne folyo kaplama uygulamaları aslında işlem sırası olarak diğer kaplama uygulamaları ile benzemektedir. Bu aşamada kullanılan malzemeler ve bazı ufak tefek detaylar söz konusu oluyor.

Tekne kaplama uygulamaları şu şekilde yapılıyor;

  1. Ön Hazırlık ve Temizlik

İlk olarak teknenizin dış yüzeyinde yer alan kir, pas ve diğer yapıları gidermek adına çok detaylı bir temizlik işlemi yapıyoruz. Ön hazırlık sürecinde teknenizin yüzeyini tamamen pürüzsüz hale getirmek adına özel malzemeler ve ekipmanlar kullanıyoruz.

  1. Detaylı Sterilizasyon

Detaylı temizlik işleminden sonra kaplama öncesi son aşamamız detaylı sterilizasyon oluyor. Detaylı yıkama ve temizlik işleminde teknede tüm kalıntılar geçmediyse çok detaylı bir steril işlem ile yapıyoruz ve teknenizi kaplama işlemine hazır hale getiriyoruz.

  1. Kaplama İşlemi

Tekne kaplama işlemlerinde 50 feet tekneler için ortalama 3-4 günlük bir süre söz konusu oluyor. Bu nedenle söz konusu süreyi de beklemek gerekiyor. Kaplama işleminde hava şartları müsait olursa marin alanında da işlem yapılabiliyor. Ancak hava şartları müsait değilse kapalı ortamlarda kaplama sürecini yürütüyoruz.

Tekne kaplama işlemi konusunda detaylı bilgi almak istiyorsanız hemen bize ulaşabilirsiniz.

Tekne kaplama avantajları nelerdir?

Tekne Kaplama

  • Deniz tuzu zaman içinde tekneye zarar verir. Bu nedenle de gerekli önlemleri almak gerekiyor. Tekne kaplama avantajları arasında deniz tuzuna karşı %100 dayanıklılık geliyor. Deniz tuzuna karşı uzun bir süre tekneniz dayanıklı olabilir.
  • Sizin için yüzlerce farklı renk seçeneği ile tekne kaplama işlemi yapıyoruz.
  • Kişiye özel tekne kaplama uygulamaları yapıyoruz. Tasarım sürecinde tamamen sizlerin talepleri ve hayal gücünü dikkate alıyoruz.
  • Tekne boyaları ile yapılan korumalarda temizleme biraz zahmetli oluyor. Ancak tekne kaplama uygulamalarından sonra temizleme çok daha pratik bir şekilde yapılıyor.
  • Gel Coat zaman içinde dış etkilere bağlı olarak sararabilir ve çizilmeler söz konusu olabilir. Kaplama uygulamalarından sonra Gel Coat çizilmelere ve sararmalara karşı dayanıklı hale gelir.
  • Teknelerde parlaklığı sağlamak ve korumak çok zor olur. Tekne kaplama uygulamaları ile tekneniz her zaman parlak bir yapıya kavuşur.
  • Suyun yıkıcı etkilerine karşı uzun yıllar koruyucu etki sağlar.

Seramik tekne kaplama

Tekne kaplama uygulamalarında seramik kaplama işlemleri de çok popüler hale geliyor. Daha parlak ve estetik seçimler için seramik tekne kaplama uygulamalarını seçebilirsiniz. Boya koruma işlemi olarak seramik ürünler marin grubu ürünlerde çok popüler hale geliyor.  Seramik kaplama ultra parlaklık, daha yüksek su iticilik, çizilmeye karşı etkili dayanım gibi avantajlar da sağlıyor.

Seramik tekne kaplama uygulamaları sonrası kimyasal dayanımda iyi performans gösterir ve 300 dereceye kadar da ısı dayanıklılığı da sağlar. Hava koşullarının tamamında yüksek dayanım sağlanır. Oksitlenme, solma, kir, pas, leke, asit yağmuru, güneş ışınları, deniz tuzu ve çiziklere karşı koruma seramik kaplamalarda çok etkilidir.

Seramik kaplama ve diğer malzemeler ile tekne kaplama işlemleri her özellikte ve boyuttaki deniz araçları için yapılabiliyor. Göz alıcı parlaklığa sahip tekneler için hemen bize ulaşarak detaylı bilgi alabilirsiniz. Ekibimiz her zaman kaliteli çalışmalar ile sizlere tekne kaplamada estetik bir çalışma yürütüyor.

Tekne kaplama fiyatları

Türkiye’nin her yerinde marin gurubu araçlar için folyo kaplama, seramik kaplama ve boya koruma gibi uygulamaları yapıyoruz. Onlarca renk seçeneği ile dokulu folyo, multi tasarım gibi seçenekler ile sizlere profesyonel ürünler sunuyoruz. Deneyimli kadromuz ile sizlere tekne kaplama hizmetini veriyoruz. İster teknenizin bulunduğu limanda isterseniz de tesislerimizde bu hizmetleri sizin için sağlayalım.

Tekne kaplama fiyatları kaplama yöntemi, kaplanacak alan, teknenizin boyutları, kaplama malzemesi, malzeme kalitesi gibi birçok unsura göre değişiklik gösteriyor. Bu nedenle hemen bizi arayın ve müşteri hizmetlerimiz üzerinden fiyatlar konusunda daha detaylı bilgi alın. Ücretsiz keşif hizmetimiz ile tekne kaplama fiyatlarını size hemen aktaralım.

Şeffaf kaplama ya da cam filmi kaplama gibi birçok ekstra tekne kaplama işlemi de veriyoruz. Tekne folyo kaplama, tekne seramik kaplama gibi tüm hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için iletişim kanallarımızdan bize ulaşabilirsiniz. Profesyonel kadromuz ve yüzlerce referansımız ile ekstra parlak ve yüksek dayanım gücüne sahip tekne folyo kaplama projelerinizi bize bırakın.